Serum z witaminą C — dla kogo?

Serum z witaminą C — dla kogo?

Pośród wielu kosmetyków dostępnych na rynku znaleźć można preparaty działające silniej i słabiej. Chcąc zapewnić sobie skuteczną, intensywną pielęgnację, warto sięgnąć między innymi po serum, będące preparatem silniejszym niż krem, ze względu na większe stężenie składników aktywnych. Jedną z opcji jeśli chodzi o takie preparaty jest serum z witaminą C. Sprawdź, kiedy warto je wybrać.

Witamina C —  wyjątkowa substancja

Substancja ta należy do najpopularniejszych —  na pewno słyszał o niej każdy. Zwykle jest kojarzona ze wzmacnianiem odporności, warto jednak wiedzieć, że ma też silne działanie kosmetyczne. Jest przede wszystkim skutecznym antyoksydantem, co oznacza, że niweluje działanie wolnych rodników. Znajdująca się w kosmetykach do twarzy, opóźnia starzenie się skóry. Poza tym często jest składnikiem preparatów rozjaśniających przebarwienia na skórze i dodających blasku —  między innymi takie działanie ma serum z witaminą C , jest ono zatem przeznaczone dla osób oczekujących odmłodzenia oraz dodania skórze promienności i wyrównania kolorytu cery. Poza tym preparat przyczynia się do usuwania zmian trądzikowych. Ma zatem wszechstronne działanie.

Serum —  jak stosować?

Preparat ten wcale nie jest przeznaczony do stosowania zamiast kremu —  jeśli chce się postawić na intensywną pielęgnację, warto potraktować go jako uzupełnienie stosowanych do tej pory produktów, sięgając po niego zwłaszcza wieczorem. Każde zastosowanie sprawi, że cera będzie piękniejsza, pełna blasku, ze zdrowym kolorytem. Zaletą tego produktu jest wygodne opakowanie, pozwalające na aplikowanie niewielkich ilości preparatu —  parę kropel w zupełności wystarczy, ze względu na silne skoncentrowanie składników aktywnych, co jest właściwe dla produktów określanych jako serum.

Skuteczna pielęgnacja dzięki naturze

Działająca antyrodnikowo, rozjaśniająco i odżywczo witamina C to niezwykle pożądany składnik w kosmetykach, a gdy jej stężenie jest duże, jak w przypadku serum, można liczyć na naprawdę imponujące efekty. Warto przekonać się o tym na własnej skórze, obserwując, jak dzień po dniu staje się piękniejsza.