Polski producent obuwia — dlaczego warto postawić na krajowe marki?

Polski producent obuwia — dlaczego warto postawić na krajowe marki?

W ciągu ostatnich lat krajowy rynek obuwniczy bardzo się rozwinął. Polska jest jednym z liderów w branży na terenie Europy (z uwzględnieniem stopnia produkcji oraz liczby eksportowanych produktów). Coraz więcej osób wybiera towary pochodzące od rodzimych marek, wspierając polską gospodarkę. Polskie obuwie cechuje wysoka jakość wykonania, modny design oraz szeroki wybór butów na każdą porę roku. Sprawdź, gdzie kupić botki, szpilki, sandałki oraz kozaki, które zostały wyprodukowane w 100% w Polsce. 

Dlaczego warto kupować polskie buty?

Krajowa branża obuwnicza cieszy się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą. Buty pochodzące od rodzimych marek cechuje jakość i trwałość. Niektórzy producenci umożliwiają realizację indywidualnego zamówienia. Obecnie wśród influencerów oraz celebrytów panuje moda na wspieranie polskich firm odzieżowych i obuwniczych. Znane osobistości stawiają na minimalizm, skupiając się głównie na wyborze wysokiej jakości produktów, które mogą być użytkowane przez wiele lat, co ma ogromny wpływ również na ochronę środowiska.

Gdzie znaleźć obuwie polskich producentów?

Na krajowym rynku działa naprawdę wiele firm zajmujących się projektowaniem i produkcją butów damskich, męskich czy dziecięcych. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów na temat poziomu obsługi, terminu realizacji i dostawy oraz jakości zamówionego obuwia. Najważniejsze, by mieć pewność, że cały proces produkcyjny odbywa się w Polsce, a wszystkie zastosowane materiały pochodzą od sprawdzonych dostawców (najlepiej również krajowych). Niemal każdy polski producent obuwia poza sprzedażą stacjonarną, działa również online. Klienci znajdą w sklepach szczegółowe opisy proponowanych produktów. W przypadku zamówień internetowych istnieje opcja wymiany lub zwrotu niepasujących butów.

Obuwie wyprodukowane przez krajowe czy azjatyckie marki?

Wybór produktów pochodzących ze wschodu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Klientów przekonuje głównie niska cena, jednak nie należy tutaj oczekiwać jakości wykonania czy użycia bezpiecznych materiałów. Najczęściej obuwie z metką „Made in China” wystarcza zaledwie na jeden sezon, a do tego jest niewygodne podczas noszenia.  Nie trzeba chyba wspominać o warunkach panujących w azjatyckich fabrykach i wyzysku pracowników. Wybór tanich produktów, powstałych podczas masowej produkcji jest po prostu nietetyczny.