Laser frakcyjny pod oczy — rozwiązanie dobre czy nie?

Dzięki licznym metodom medycyny estetycznej starzenie się skóry przestaje być problemem, można bowiem znacząco je opóźniać, jak i usuwać pojawiające się zmarszczki i inne defekty. Do wyboru są przy tym różne zabiegi, tańsze i droższe, bardziej i mniej inwazyjne. Szczególną popularnością zaś cieszy się laseroterapia, z wolna wypierająca inne opcje. Czy będzie odpowiednia także gdy chodzi o usuwanie zmarszczek pod oczami? Sprawdź!

Problem —  zmarszczki pod oczami

Skóra na twarzy w poszczególnych partiach starzeje się w różnym tempie, co ma związek między innymi z jej budową. Najbardziej podatne na niekorzystne zmiany są okolice oczu, ponieważ w tym miejscu jest ona cienka, wiotka, a także niemalże pozbawiona gruczołów łojowych, odpowiadających za jej naturalne nawilżenie. Nie pomaga też fakt, że na obszarze tym znajdują się mięśnie mimiczne, narażona jest zatem na ciągły ruch. W związku z tym linie i załamania pojawiają się na niej nierzadko znacznie przedwcześnie. Z powodu takich skłonności usuwanie zmarszczek na tym obszarze jest w ścisłym kręgu zainteresowania medycyny estetycznej, zatem osoby chcące się ich pozbyć mają w czym wybierać.

Jakie rozwiązania wchodzą w grę?

Często stosowanym zabiegiem w przypadku zwłaszcza tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek pojawiających się w zewnętrznych kącikach oczu, jest botoks, jednak wielu osobom nie odpowiada fakt, w jaki sposób zmienia on ich wygląd. Jest to wypełniacz, mogący wypychać skórę i zmieniać wygląd rysów twarzy, w dodatku paraliżujący mięśnie, co nie pozwala na przykład swobodnie się uśmiechać. Kiedy zatem chce się naturalniejszego efektu, bez skutków ubocznych, trzeba poszukać czegoś innego. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest laser frakcyjny pod oczy, zresztą ogólnie laseroterapia w przypadku odmładzania sprawdza się świetnie, daje bowiem niezwykle naturalne, a jednocześnie widoczne efekty. Działanie lasera pozwala na przebudowę skóry i jej odnowę, gdyż wiązka promieni laserowych zmusza ją do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, a więc substancji odpowiedzialnych za jędrność.

Zabieg warty polecenia

Chcąc przywrócić młody wygląd okolicom oczu, można zdecydować się na laser frakcyjny w Toruniu i zapomnieć o zmarszczkach, jak również innych niedoskonałościach. Metoda ta usuwa między innymi cienie i przebarwienia.