Kiedy warto wybrać serum z witaminą C?

Kiedy warto wybrać serum z witaminą C?

Czasami stosowanie standardowych kosmetyków do twarzy, jak krem na dzień i na noc, to za mało, by cieszyć się doskonałym stanem i wyglądem cery. W takich przypadkach warto zweryfikować jej potrzeby i sięgnąć po mocniej działający preparat, na przykład serum, będące dobrym uzupełnieniem dla kremu i silniej stężone. Na rynku można znaleźć różne wersje takich preparatów, różniących się oczywiście składami. Sprawdź, kiedy przyda ci się serum z witaminą C.

Po co witamina C w kosmetykach?

Ta jedna z popularniejszych witamin jest wszystkim dobrze znana —  sięga się po nią przede wszystkim w celu zapewnienia sobie odporności organizmu. Czy jednak może mieć działanie upiększające? Zdecydowanie tak. Substancja ta między innymi wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, co poprawia koloryt cery (gdyż sprzyja lepszemu krążeniu i odżywieniu), a także jest silnym antyoksydantem. Oznacza to, że działa przeciwrodnikowo, opóźniając starzenie się skóry. Po serum z witaminą C warto zatem sięgnąć wtedy, gdy chce się dodać cerze blasku, kiedy na przykład jest ziemista i wyraźnie zmęczona, odmłodzić ją, a także rozjaśnić —  substancja ta wpływa bowiem także na redukcję przebarwień. W dodatku korzystnie działa na zmiany trądzikowe.

Jak stosować ten kosmetyk?

Jak było wspomniane, silnie skoncentrowane serum powinno być uzupełnieniem pielęgnacji, dodatkiem do niej, a nie zamiennikiem kremu. Najlepiej jest stosować je na noc, gdyż w czasie spoczynku w skórze zachodzi większość procesów regeneracyjnych. Wystarczy nanieść na twarz kilka kropel przed lub po zastosowaniu kremu.

Znakomite efekty

Po mocno skoncentrowane kosmetyki z witaminą C często sięgają osoby podziwiane za młody wygląd skóry oraz jej promienny blask. Warto pójść w ich ślady, uzupełniając w ten sposób swoją codzienną pielęgnację. Jeśli wybierze się dobry produkt, efekty pojawią się szybko.