Jakie wybrać majtki damskie — bokserki, figi czy stringi?

Jakie wybrać majtki damskie — bokserki, figi czy stringi?

Wybór bielizny dla kobiet jest na rynku bardzo duży. Można dowolnie przebierać między innymi wśród fasonów —  niewątpliwie to one mają największe znaczenie. A na jakie kroje stawiać jeśli chodzi o damskie majtki? Sprawdź!

Najważniejsza kwestia —  dobór kroju bielizny do stroju

Bieliznę dla siebie można dobierać pod różnymi kątami, jak osobiste preferencje, okazja, pora roku czy budowa ciała, ale szczególnie ważne jest, by była odpowiednia do stroju. Dotyczy to nie tylko biustonoszy, na przykład bez ramiączek do także pozbawionych ich bluzek czy sukienek, ale też majtek —  chodzi głównie o to, by żadne ich elementy nie wystawały z ubrań bądź nie odznaczały się pod nimi. Oczywiście zawsze można postawić na bieliznę bezszwową, niemniej krój też jest ważny —  kiedy na przykład nosi się spodnie z niskim stanem, niezastąpione będą damskie majtki bokserki o kroju biodrówek lub ewentualnie niskie stringi. Nie sprawdzą się zaś majteczki ze stanem wysokim czy też zabudowane brazyliany albo figi. Wybierając zaś stringi, trzeba pamiętać, że ich górne części nie mogą wystawać powyżej spodni czy spódnic, gdyż jest to niezwykle nieeleganckie.

Praktyczny wybór

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku bielizny jest komfort użytkowania, warto zatem stawiać na takie majtki, jakie się preferuje. Nie ma sensu męczenie się na przykład w stringach kiedy się za nimi nie przepada —  choć można oczywiście spróbować postawić na przykład na inny materiał. Najwygodniejsze są majteczki z naturalnych tkanin, przyjemnych w dotyku oraz delikatnych, a przy tym zapewniających cyrkulację powietrza, jak bawełna czy włókno bambusa. Materiał ma większe znaczenie niż krój, gdyż można czuć się wygodnie nawet w bawełnianych stringach i jednocześnie narzekać na dyskomfort, stawiając na stylonowe figi —  zwłaszcza latem, w gorące dni, gdyż może to prowadzić do odparzeń.

Odpowiednia bielizna —  świetne samopoczucie i wygoda

Noszenie niewygodnych majtek, tak samo jak źle dobranego biustonosza, skutkuje dyskomfortem i pogarsza samopoczucie, warto więc sobie tego oszczędzić —  zwłaszcza że wybór damskiej bielizny jest tak duży, iż każda kobieta jest w stanie znaleźć idealną dla siebie.