Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

O dbaniu o cerę mówi się bardzo wiele, jest to temat bliski większości kobiet, wciąż jednak nie brakuje mitów dotyczących zabiegów czy kosmetyków oraz wątpliwości. Jak troszczyć się o skórę, by na długi czas zachowała młody wygląd, a przy tym nie była narażona na występowanie niedoskonałości? Wbrew pozorom jest to łatwe, trzeba tylko zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Sprawdź, jakie!

Tego potrzebuje każda skóra!

Kobiety zwykle dobierają preparaty do rodzaju swojej cery, czyli pod kątem tego, czy jest ona sucha, tłusta, czy mieszana. Jest to oczywiście odpowiednie podejście, poza tym jednak istnieją potrzeby, które wykazuje skóra każdego rodzaju, o czym nie zawsze się pamięta. Często można spotkać się na przykład z przekonaniem, że tłustej cery nie trzeba nawilżać. Jest to wielki błąd. Oczyszczania, nawilżania, złuszczania oraz ochrony przeciwsłonecznej potrzebuje każda cera, bez względu na typ czy wiek bądź styl życia. Wszystkie kobiety chcące cieszyć się pięknym wyglądem i komfortem, jaki daje zadbana, zdrowa cera, muszą zaopatrzyć się w komplet kosmetyków pozwalających na przeprowadzanie wymienionych zabiegów.

O tym zwykle się zapomina

O myciu twarzy nikt nie zapomni, wiele kobiet sięga też po krem nawilżający, gdyż przypomina im o tym uczucie wysuszenia, które trudno zignorować. Czy jednak każdy pamięta o systematycznym wykonywaniu peelingu? Z pewnością nie, tymczasem złogi martwego naskórka nie tylko odbierają skórze gładkość, ale też powodują jej gorsze dotlenienie, wysyp niedoskonałości oraz utrudniają wchłanianie składników z preparatów pielęgnacyjnych. Niezwykle istotna jest też ochrona przeciwsłoneczna. Większość osób przypomina sobie o niej dopiero w czasie lata, gdy eksponuje twarz na słońcu, czyli głównie planując opalanie. Tak naprawdę jednak o stosowaniu kremów z filtrami ochronnymi powinno się pamiętać przez cały rok, nawet, co ciekawe, w pochmurne dni! Wysokość filtra musi być przy tym dobrze dobrana do potrzeb i rodzaju skóry. Mając cerę delikatną, o bardzo jasnej karnacji, trzeba sięgać nawet po krem do twarzy SPF50, czyli z najwyższym możliwym faktorem.

Dbaj o siebie i chroń skórę!

Odpowiedniapielęgnacja twarzy ma na celu zachowanie jej pięknego wyglądu, ale też poczucia komfortu oraz ochronę przed niekorzystnymi czynnikami. Dbając o siebie, zapobiegniesz m.in. szybszemu starzeniu się skóry.