Jak dobrać drewniany stół loftowy?

Jak dobrać drewniany stół loftowy?

Wnętrza urządzone w stylu loft są obecnie bardzo modne. Często też nurt ten podoba się wielu osobom, ale, obawiając się zbytniej surowości, chcą one stawiać jedynie na pojedyncze elementy, które do niego nawiązują. Dobrym wyborem może być drewniany stół loftowy, odpowiedni do różnych pomieszczeń, a także aranżacji. Trzeba jednak wiedzieć, jak go dobrać. Sprawdź to!

Przede wszystkim rozmiar

Bez względu na to, gdzie stół ma się znaleźć, najważniejszą kwestią jest jego rozmiar. Oczywiście, jeśli chodzi o stolik kawowy, sprawa jest jasna, takie meble mają standardowe, niewielkie wymiary. Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o stół do kuchni, jadalni, na taras czy do salonu, w którym spożywa się posiłki bądź biesiaduje. Przy wyborze takiego mebla trzeba wziąć pod uwagę to, ile osób ma się przy nim pomieścić, biorąc pod uwagę nie tylko liczbę domowników, ale też ewentualnych gości, jeśli przyjmuje się ich często. Jeżeli imprezy czy wspólne posiłki odbywają się stosunkowo rzadko, dobrym rozwiązaniem może być stół z wysuwanym blatem. Na co dzień zapewnia on oszczędność miejsca, kiedy zaś jest to potrzebne pomieści większą liczbę osób. Warto przy tym pamiętać, że meble z okrągłym blatem pozwalają zmieścić więcej biesiadników przy stole.

Jakie materiały?

W przypadku tego rodzaju mebli drewno nie musi być jedynym materiałem. Często jest ono łączone na przykład z metalami —  mogą być z niego wykonane nogi oraz obrzeże blatu, choć to drugie nie jest regułą. Inną opcją jest drewniany stół loftowy ze szklanym blatem. To idealny wybór do eleganckich pomieszczeń, a także na taras. Takie meble wyglądają na lekkie i prezentują się subtelniej niż modele wykonane z litego drewna i malowanego na czarno metalu —  to zaś typowy wygląd loftowych stołów.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że jeśli postawi się na wyrób dobrej firmy, jakość materiałów będzie bardzo wysoka. Lite drewno, na przykład dębowe, jest odporne na zarysowania, wilgoć czy odkształcenia i ścieranie, może zatem zachować nienaganny stan przez wiele lat. Szkło zaś, z jakiego wykonuje się blaty, to materiał hartowany i bezpieczny, w razie stłuczenia rozpadający się na nieostre, niezagrażające bezpieczeństwu kawałki. Takie meble to zatem dobra inwestycja.

Drewniany stół loftowy —  postaw na wysoką jakość

Kupno stołu w dobrej firmie to świetna inwestycja, gwarancja zadowolenia użytkowników oraz trwałości mebla. Postaw na taki artykuł, a na pewno nie pożałujesz!