Grzywacz chiński — w jakim domu się odnajdzie?

Grzywacz chiński — w jakim domu się odnajdzie?

Przed podjęciem decyzji o wyborze psa warto zapoznać się z charakterystyką przedstawicieli poszczególnych ras, a także licznymi poradami zamieszczanymi na blogach o tematyce zwierząt domowych. Najczęściej tego typu wpisy są opracowywane przez weterynarzy, behawiorystów oraz hodowców doskonale znających daną rasę. Sprawdź, w jakich warunkach odnajdzie się grzywacz chiński.

Jaki ma charakter przedstawiciel rasy chińskiej?

Wszystkie osoby, które sądzą, że jest to spokojny pies kanapowy, mogą być mocno rozczarowane. Okazuje się bowiem, że grzywacz chiński, mimo swojego dostojnego i delikatnego wyglądu, jest niezwykle energiczny oraz skory do wspólnych zabaw. Zwierzę nie powinno pozostawać zbyt długo same w mieszkaniu ze względu na mocne przywiązanie do właściciela. Psu należy również zapewnić odpowiednią dawkę ruchu oraz szkolenie w okresie szczenięcym. 

O czym powinni pamiętać właściciele grzywacza?

Pielęgnacja przedstawicieli rasy zależy w dużej mierze od wybranej odmiany. Posiadacze psów typu powder puff powinni zadbać o codzienne szczotkowanie włosia oraz używanie delikatnych preparatów pielęgnacyjnych. Kąpiel zalecana jest jedynie raz na kilka tygodni. Z kolei właściciele zwierząt łysych muszą zabezpieczyć skórę przed promieniami słonecznymi (poprzez stosowanie kremów z filtrem UV) oraz zbyt niskimi temperaturami, zakładając psu specjalne ubranko na czas spacerów. 

Czy grzywacz chiński nadaje się do domu z dziećmi?

Ze względu na swój temperament, a także cierpliwość, psy mogą stać się idealnymi towarzyszami zabaw dla najmłodszych. Najlepiej jednak, aby były to nieco starsze dzieci, które uszanują prywatność pupila, m.in. podczas odpoczynku. Jeśli chodzi o inne zwierzęta, to grzywacze zachowują raczej wobec nich dystans, poza przedstawicielami tej samej rasy, w których towarzystwie czują się najlepiej.