Grzywacz chiński — jaki ma charakter?

Grzywacz chiński — jaki ma charakter?

Przedstawiciel opisywanej rasy wyróżnia się z pewnością swoim charakterystycznym wyglądem, chociaż trzeba podkreślić, iż umaszczenie może się znacznie różnić nawet wśród szczeniaków pochodzących z jednego miotu. W hodowlach można znaleźć dwie podstawowe odmiany, tj. grzywacz owłosiony powder puff oraz łysy lub nagi. Sprawdź krótki opis psów tej wyjątkowej rasy.

Jakie jest zachowanie grzywacza chińskiego?

Psy rasy chińskiej są niezwykle łagodne i zrównoważone, a także chętne do wspólnych zabaw oraz nauki nowych sztuczek. Już od okresu szczenięcego grzywacz chiński wykazuje silne przywiązanie do właściciela, dlatego nie powinien zostawać sam zbyt długo. Pieski jak najbardziej nadają się również do domu, w którym przebywają dzieci, ze względu na ich cierpliwość. Jeśli chodzi o inne zwierzęta, to chińczyk jest dosyć nieufny i najlepiej czuje się w towarzystwie przedstawicieli własnej rasy.

Jak wygląda pielęgnacja chińczyków?

Warto od razu podkreślić, że psy tej rasy nie gubią sierści, dzięki czemu ich właścicielami mogą być również alergicy. Na szczególną uwagę zasługują grzywacze łyse, którym należy w zimie zapewnić dodatkową ochronę w postaci specjalnego ubranka, a z kolei w okresie letnim warto smarować skórę psa kremem z filtrem, by uniknąć niebezpiecznych poparzeń. W codziennej pielęgnacji dobrze też stosować balsamy nawilżające.

Dla kogo psy rasy chińskiej?

Tzw. chińczyki odnajdą się zarówno w mieście, jak i na wsi. Najważniejsze, aby zwierzę już od lat szczenięcych przyzwyczajało się do określonych warunków. Przed podjęciem decyzji o kupnie lub przygarnięciu psa tej rasy, każda osoba powinna zapoznać się z informacjami dotyczącymi właściwego wychowania pupila. Wiele cennych porad można znaleźć na blogach i stronach o tematyce zwierząt domowych, gdzie udzielają się weterynarze, hodowcy czy behawioryści.