Czym odznacza się drewniany stół loftowy?

Czym odznacza się drewniany stół loftowy?

Meble to niezbędny element każdego domowego pomieszczenia, nawet najbardziej minimalistycznie urządzonego. W przypadku kuchni, jadalni czy salonu często centralnym elementem wystroju jest stół. Mebel ten trzeba dobrać bardzo uważnie, zwracając uwagę na wiele kwestii, w tym styl. Sprawdź, czym odznaczają się tak modne ostatnio stoły loftowe.

Typowe materiały

Czym odznacza się styl loft, na pewno wiele osób wie, gdyż nurt ten należy obecnie do najpopularniejszych. Zakłada on wykorzystanie konkretnych materiałów, wśród których dominują drewno, metal oraz skóra. Z drewna wykonywane są przede wszystkim meble, a surowiec ten najczęściej łączy się z metalem, w dodatku często z malowanym na czarno. Typowy drewniany stół loftowy ma zatem blat z litego drewna, na przykład dębowego, a nogi z metalu. Takie połączenie jest modne, ale też ponadczasowe, ponadto materiały te są niezwykle odporne. Warto zatem zainwestować w wysokiej jakości mebel renomowanej marki —  istnieje spora szansa, że posłuży on nawet kolejnemu pokoleniu —  tym bardziej że świetnie odnajdzie się w różnych aranżacjach, nie tylko loft.

Alternatywą dla drewnianego blatu może być szkło, które dodaje meblowi lekkości. Takie stoły świetnie sprawdzają się do eleganckich jadalni, a także na tarasy, szklane blaty często stosowane są też w przypadku stolików kawowych, niewielkich i przeznaczonych głównie do salonów. Szkło stosowane do produkcji takich mebli jest oczywiście odpowiednio do tego przystosowane —  jest hartowane i dzięki temu bezpieczne, odporne na uszkodzenia. W razie rozbicia zaś (do czego doprowadzić jest bardzo trudno) rozpada się na małe i nieostre kawałki, którymi nie da się zranić. Takie meble mogą zatem znaleźć się nawet w domach ze zwierzętami czy małymi dziećmi.

Fantazyjne kształty drewnianych stołów loftowych

Choć styl loftowy znany jest ze swej surowości, nie oznacza to, że nie dopuszcza pewnych wariacji. Przykładem są stoły z fantazyjnie wyginanymi nogami, można też oczywiście stawiać na blaty w różnych kształtach. Pozwala to dobierać te meble do różnych pomieszczeń, nie tylko utrzymanych typowo w stylu loft.

Piękne meble na lata

Wytrzymałe, solidne i ponadczasowe —  takie są loftowe stoły, tworzone z samego drewna, z połączenia tego surowca z metalem czy z obecnością elementów szklanych, jak blat. W tak szerokiej ofercie każdy znajdzie idealny dla siebie wariant —  do jadalni, salonu czy na taras.