Czapki dla dzieci — co warto o nich wiedzieć?

Osoby przygotowujące się do narodzin pierwszego potomka często dopiero wtedy dowiadują się, jakich rzeczy potrzeba w opiece nad maleństwem. Trzeba zaś wiedzieć między innymi o tym, jak ważnym elementem dziecięcej wyprawki, a także garderoby starszej pociechy, jest czapka. Sprawdź, czy twoja wiedza jest kompletna.

Czapka — must have w garderobie dziecka

Dorośli sięgają po nakrycia głowy zwykle wtedy, kiedy chłód mocno daje się we znaki lub słońce praży, ale nieraz nawet w takich sytuacjach nie chcą ich nosić. W przypadku dzieci jest zupełnie inaczej, konieczność nakrywania głowy noworodka, niemowlęcia, a także kilkulatka, nie podlega dyskusji. Czapeczka jest niezbędnym elementem wyprawki, nawet gdy maluch ma urodzić się w najgorętszy dzień, ponieważ jego głowę koniecznie trzeba w ten sposób zabezpieczyć, przynajmniej na czas przebywania na zewnątrz. Nieraz jednak zachodzi potrzeba noszenia przez maleństwo czapki nawet w pomieszczeniach. Należy pamiętać, że dzieci mają o wiele mniejszą tolerancję na zimno niż dorośli, a ich odporność jest niska, trzeba je zatem chronić przed przeziębieniem. Starsze maluchy mogą nosić czapki tylko podczas wychodzenia na dwór, przy czym każdorazowo trzeba je dobierać do temperatury.

Nielubiany element garderoby? Są tego przyczyny!

Czasami dzieci, nawet całkiem małe, nie chcą nosić nakryć głowy, zdejmują je lub protestują, kiedy są im one zakładane. Czym może to być spowodowane? Z całą pewnością wina leży po stronie produktu, a nie kapryśnego malucha. W takich przypadkach trzeba upewnić się, czy szorstki materiał nie podrażnia skóry (jest ona znacznie wrażliwsza niż skóra dorosłego!), a także czy czapka nie jest zwyczajnie za mała. Dzieci rosną szybko, więc obwód nakrycia głowy może okazać się nieodpowiedni, a uciskanie główki powoduje potężny dyskomfort. We znaki mogą dawać się też inne uciskające czy drażniące elementy, np. zapięcia, wiązania itp. Wszystko to trzeba zweryfikować. I wreszcie, czapki dla dzieci nie mogą być zbyt grube, gdyż spowodują nieprzyjemne przegrzanie główki.

Czapki dla dzieci — warto wybierać je dobrze

Tylko właściwie dobrane nakrycie głowy spełni swoją rolę właściwie. Trzeba zatem wybrać je z wielką uwagą.